Aranżacja salonu, sypialni czy pokoju dla dziecka jest niezwykle ważna. Każdy chce, aby budowała ona w pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Będzie to możliwe, jeśli postawi się na oryginalne dekoracje, w tym dekoracje ścienne. Przykładem mogą być tu rysunki, które świetnie sprawdzą się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale i w salonie. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku fakt, że ich wybór jest ogromny, a dodatkowo jest to dekoracja bardzo łatwa w aplikacji.

W jakim pomieszczeniach rysunki na ścianach?

Rysunki na ścianie w pokoju stały się niezwykle popularne zwłaszcza w ostatnich latach. Wynika to między innymi z faktu, iż ciekawe i oryginalne prace sprawdzają się w niemal każdym pomieszczeniu w domu. Jest tak niezależnie od stylu aranżacji. Wszystko dzięki szerokiej ofercie rysunków pasujących zarówno do stylu klasycznego, romantycznego, jak i skandynawskiego. Początkowo stosowane były przede wszystkim na ścianach w pokojach dziecięcych. Były to ilustracje przedstawiające postacie z bajek i filmów dla najmłodszych. Dziś jednak rysunki na ścianę dla dziecka to już tylko jeden z elementów dekoracyjnych całego domu. Znajdą swoje miejsce także w salonach, sypialniach, a nawet w kuchniach czy przedpokojach. Wszystko dzięki szerokiej ofercie tego elementu dekoracyjnego, która pozwala na dobór szkicu czy malunku pasującego do niemal każdego pomieszczenia.
image

Rysunek na ścianie - jak to zrobić?

Rysunki na ścianach umieszcza się za pomocą specjalnych szablonów. Te oczywiście można zakupić. Szeroką ofertę znaleźć można choćby w Dekoracje PATKA. Zakup gotowych ilustracji jest bowiem rozwiązaniem najbezpieczniejszym. Ma się wtedy pewność, że kupuje się produkt wysokiej jakości. Do tego oczywiście niezwykle piękny i estetyczny. To, jaki wzór rysunku się wybierze, jest oczywiście kwestią indywidualną. Powinien z jednej strony podobać się Tobie, jak i pasować to całej aranżacji pomieszczenia. Inny malunek pasować będzie w salonie, inny w pokoju dziecięcym, a jeszcze innym w kuchni. Wybór jest ogromy. Możesz wybrać także rysunki na ścianę w kwiaty, które pasować będą do salonu. Z kolei te z postaciami z bajek sprawdzą się w pokoju dziecięcym, a egzemplarze przedstawiające potrawy i dania warto umieścić w kuchni.
image

Rozmiar rysunków na ścianę

Wzór i motyw ilustracji to jedno. Wspomnieć trzeba również o jej rozmiarze. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że nie ma tu większych ograniczeń. Rysunek zajmować może całą ścianę lub jedynie jej część. Wszystko zależy od własnych potrzeb i efektu, jaki chce się osiągnąć. W pokojach dziecięcych często wręcz wszystkie ściany, od góry do dołu, pokryte są rysunkami. Taki pokój dziecięcy z pewnością robi wrażenie, a dla dziecka jest jego ulubionym miejscem.