Znudziłeś się klasycznymi tapetami przedstawiającymi pejzaże czy panoramy miast? A może zwyczajnie preferujesz twórcze, ale przy tym dość intymne podejście do kwestii aranżacji wnętrz? W takim razie portrety na ścianach będą doskonałym rozwiązaniem na upiększenie Twojego wnętrza, które nabierze bardziej osobistego charakteru. To także wyszukany pomysł na prezent dla bliskiej osoby, który przyozdabiając ścianę, będzie przypominał na co dzień o łączącej Was więzi.

Portrety na ścianie - gdzie jest dla nich najlepsze miejsce?

Jeśli jesteś zwolennikiem niebanalnych wnętrz i pragniesz ożywić kącik w swoim domu lub w miejscu pracy ciekawym akcentem, fotoportrety będą idealnym rozwiązaniem. Dzięki szerokiej gamie dostępnych obrazów każdy znajdzie coś dla siebie. Wizerunki ludzi wiernie oddające ich charakterystyczne cechy wyróżniają się dużą dbałością o szczegóły. Dają imponujący efekt wizualny, szczególnie na całej powierzchni ściany. Wśród takich dekoracji ściennych nie brakuje również portretów z sesji ślubnych czy noworodkowych. Niektórzy wybierają je, aby uwiecznić swoją paczkę przyjaciół jako portret zbiorowy do salonu. Jest to także miły gest od pracodawcy, kiedy zdecyduje na umieszczenie wizerunku całego, zgranego składu grupy pracującej nad wspólnym projektem. Taki portret upiększy większą przestrzeń biurową, a pracownikom pozwoli czuć się docenionymi.
image

Portrety – nowoczesne dekoracje ścienne

Każde uczucie i przelotna chwila mogą być zgrabnie uchwycone na portretach na ścianach: piękne, uśmiechnięte kobiety, zamyśleni staruszkowie czy objęte rodzeństwo. Takie pamiątki wyrażają ogrom emocji, które udzielają się oglądającemu. Euforia, szaleństwo, skupienie czy nieśmiałość – te wszystkie uczucia złapane w obiektywie sprawią, że wnętrze zyska specyficzną atmosferę. Poza obrazami bliskich nam ludzi równie poruszające są także portrety naszych czworonogów. Uchwycone w ruchu kocie figle czy biegnące, zdyszane psy to czysta energia i radość utrwalone na ścianie. Z kolei portrety zwierząt z afrykańskiego buszu dodadzą wnętrzu dynamizmu, drapieżności i wrażenia otwartej, dzikiej przestrzeni. Można też wybrać portrety bardziej artystyczne, nowoczesne. Ciekawe są zwłaszcza te, przypominające obrazy wykonane akwarelami lub te, które są bardziej abstrakcyjne. Fanów kolorów ucieszy pop art, a minimalizmu – czarno-białe, proste rysunki. Obok realistycznych reprodukcji znajdziesz bowiem bardziej portrety wykonane w stylu, który przywodzą na myśl wizerunki z dzieł sztuki.
image

Pełne intymności portrety do sypialni

Te kompozycje dobrze sprawdzą się jako portrety do sypialni, gdzie chcemy zadbać o intymną, uczuciową atmosferę. Niedokończone sylwetki, rozmywające się profile naszkicowanych kobiecych twarzy czy wysunięte na pierwszy plan ich oczy, czy usta to propozycja dla tych, którzy szukają w portretach inspiracji i stawiają na awangardowe stylizacje. Portrety wykonane w monochromatycznych barwach lub w czerni i bieli mają swój niepowtarzalny urok, który docenią z pewnością wytrawniejsi koneserzy sztuki i miłośnicy nowoczesnych, minimalistycznych dekoracji. Modne wzory i ponadczasowe motywy portretów ściennych oraz ogromna różnorodność przedstawionych twarzy i postaci sprawiają, że dopasowanie portretu pod kątem stylistyki salonu czy sypialni nie będzie stanowiło żadnego problemu.