Czym takim jest segmentacja?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo słyszymy o pojęciu jakim jest segmentacja. Owszem segmentacja jest pojęciem osłuchanym, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się czym właśnie ta segmentacja jest? Sama w sobie segmentacja oznacza pewnego rodzaju wyodrębnienie czy też podział. Segmentacją najbardziej znaną jest oczywiście segmentacja rynku (o czym więcej tutaj: https://www.omniconvert.com/pl/segmentacja). O segmentacji rynku słyszał każdy z nas. Gdy pomyślimy sobie trochę w sposób analogiczny, to segmentacja rynku jest właśnie pewnego rodzaju podziałem rynku. Głównym zadaniem segmentacji jest wyodrębnienie konkretnych grup klientów. Głównie chodzi o to, aby dowiedzieć się kim konkretnie są klienci, jakiej są płci, ile mają lat czy też będą w stanie za daną usługę czy też za dany produkt zapłacić. Dzięki segmentacji mamy podane niemal jak na tacy informację, która dla przedsiębiorców jest bardzo cenna.

W dzisiejszych czasach bardzo dużo słyszymy o pojęciu jakim jest segmentacja
Autor zdjęcia: MorseInteractive

Każdy z przedsiębiorców chce mieć więcej i więcej klientów. Dzięki segmentacji możliwe jest powiększenie liczby klientów. Proces całościowy segmentacji polega na tym, iż dokładnie analizuje się strukturę obecnego rynku. Przede wszystkim chodzi tutaj o potrzeby naszych klientów.

Nabywcy są bardzo zróżnicowani. Każdy z nich jest osobnym rynkiem oraz potencjalnym rynkiem. Można jak najbardziej wyróżnić jednolite rynki, jeśli chodzi o struktury zróżnicowania oraz potrzeb. Zróżnicowanym rynkiem nazywa się rynek, na którym klient ma swoje potrzeby, które są bardzo specjalistyczne. Właśnie przedsiębiorcom zależy na tym, aby wszelkie potrzeby swoich klientów zaspokoić. Chcą trafić w ich gusta i dzięki temu ich pozyskać. Mogą zatem liczyć na duże przychody. A co jak co, ale na tym także im bardzo, ale to bardzo zależy. Musimy mieć to jak najbardziej na uwadze. Będzie i wilk i owca cała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *